Plynul čas...

Autor: Martina Hlavatá | 11.3.2011 o 8:35 | (upravené 11.3.2011 o 8:41) Karma článku: 3,75 | Prečítané:  538x

..ale ja musím začať žiť v USA sám. Pre mňa je to nový začiatok a s Tebou by to nešlo, prepáč mi, inak to nejde...musím myslieť na seba, na svoje sny, je to pre mňa dôležité.

 

Myslela som, že sa rúca svet, keď mi toto povedal. Zrazu všetky spoločné plány boli preč, rozsypali sa ešte skôr ako zvykne domček z kariet. Sedela som na posteli a lapala po dychu, poznáte to, je to ako keby Vás niekto poriadne udrel kladivom po hlave.

Nevedela som či mám plakať, alebo zúriť, alebo len jednoducho ho zabiť. Áno, zabiť, alebo udrieť mi preletelo hlavou! A potom to prišlo, začala som vyčítať, veď čo prvé Vás napadne? Práve mi ublížil, zlomil srdce a tak spúšťam lavínu . Ako si si toto mohlo vôbec dovoliť? Opúšťať ma teraz , keď sme mali toľko plánov, po tom všetkom??? Z ničoho nič ?

Výčitky, výčitky, jedna za druhou padali na jeho hlavu a on držal a vysvetľoval, ako malému dieťaťu, že musí ísť ďalej, obhajoval svoje rozhodnutie, no ja nie a nie pochopiť. Kričala som, plakala tak ako dokonalá obeť zvykne....poznáte to, tiež ste to zažili, keď sa Vám stalo niečo nečakané čo Vás chcelo obrať o to, na čo ste si zvykli a čo ste milovali, alebo ste si mysleli, že milujete.

 

Zbalila som kufre, zlomená odišla a snažila sa žiť od začiatku. Ale dá sa žiť odznovu, keď sa v duši stále cítite ako obeť a jediné čo ovláda Vašu myseľ sú slová, ako to mohol, a prečo mne, čo som spravila zlé...atď atď. Nie, s týmto sa ísť dopredu nedá.

Na začiatku si myslíte, že áno, že všetko zahojí čas, iste, určité pocity čas zahojí, ale nie všetko. Trvalo 5 mesiacov kým som pochopila, že ľutovať sa a stále samu seba dávať do pozície obete ( mne predsa svojím rozhodnutím ísť za vlastným snom a šťastím bolo ublížené ) nie je cesta ako začať nový život. Donekonečna sa obzerať a trápiť nad tým čo by bolo ak by bolo, a vôbec pýtať sa prečo je úplne zbytočné.

 

Cesta ako si pomôcť je prijatie a pochopenie.

Pochopiť, že keď niekoho naozaj milujete, musíte ho nechať splniť si svoje sny a svoj osobný príbeh, nech je to s Vami alebo bez Vás. Ak milujete, necháte milovanú osobu aby spravila to čo cíti, že potrebuje, aby bola šťastná.

Láska nie je o vlastníctve, na toto sme si zvykli, takto nás to naučili, ale je to správne? Je správne vidieť, že osoba ktorú milujete túži vzlietnuť a Vy jej v tom určitým spôsobom bránite, alebo je správne nechať ju vzlietnuť a tešiť sa z jej šťastia. Ak milujete niekoho a nie len seba, šťastie milovanej osoby Vás dokonale naplní radosťou, že aj Vy ste svojím pochopením a prijatím pridali ruku k dielu.

Prijmite, že všetko sa deje pre vaše dobro, v tom nekonečnom smútku a z pozície obete málokedy vidíme ďalej. A práve na toto je skvelý čas, ktorý vždy ukáže aj tú dobrú stránku všetkého čo nás v živote stretlo.

Ja som pochopila a prijala, práve preto, že milujem. Nebolo to také ľahké, ako ľahko sa mi teraz o tom píše, ale dá sa to. Láska nebolí, nevlastní, ak áno nie je to láska.

Kedy Ti letí lietadlo? O 10:35, super tak to máme dosť času povedala som.

Sedel vedľa mňa, tešil sa na nový život čo ho čaká, na rodinu a všetko čo bude.

A ja s ním.

Áno budeš mi veľmi chýbať povedala som, ale som vo svojom srdci som šťastná a budem ešte viac ak si splníš všetko po čom túžiš...

A tak som ho odprevadila na novú cestu. Pred 5timi mesiacmi by som mu neželala nič dobré a nikdy by ma nenapadlo, že práve ja mu budem s láskou v srdci, želať šťastnú cestu.

Verte mi, je to skvelý pocit, pochopením a prijatím som oslobodila hlavne seba a svoje srdce od nezmyselnej bolesti a pocitu ublíženia. Nie, ja nie som obeť, pretože tak, ako jeho čaká nový život dostala som priestor aj ja, zažiť veľa krásnych chvíľ...aj keď mi chýba...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?